hilaj
23 آذر 1401 - 17:02

رئیس‌کل دادگستری قزوین: «راهپیمایی سکوت» شگرد جدید دشمن برای اغتشاش است

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین گفت: شگرد جدید اغتشاشگران در سطح شهرها راه انداختن «راهپیمایی سکوت» است که در این راهپیمایی سکوت ۵۰ یا ۱۰۰ نفر در کف خیابان جمع می‌شوند و فقط راه می‌روند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، علی شعبانی بعدازظهر امروز در چهارمین جلسه شواری فضای مجازی استان قزوین که سالن جلسات شهید سردار سلیمانی دادگستری کل استان برگزار شد، اظهار داشت: اگر مدیریت فضای مجازی به شکل درست و جامعه در سطح کشور انجام شود، می‌تواند سطح امنیت کشور را خیلی بالا ببرد و به همین خاطر باید تدبیر و راهکاری را به کار بگیریم که بتوانیم کار اثرگذاری را برای استان قزوین در این حوزه انجام دهیم.

وی با بیان اینکه در جریان اغتشاشات اخیر دشمن فضای مجازی را به دست گرفت، اضافه کرد: با این حال برای مقابله با اغتشاشگران در فضای مجازی هنوز نتوانسته‌ایم کار برجسته و اثرگذاری انجام دهیم.

شعبانی ادامه داد: در زمان اغتشاشات دشمنان از فضای مجازی استفاده کردند و اسم، آدرس، مشخصات و شماره تلفن نیروهای مؤمن و حزب‌اللهی ما چه از مردم و چه از مأموران و مسئولان را انتشار دادند و حتی مشخصات و نشانی اعضای خانواده‌‌های آنها را اعلام کردند تا جو ناامنی ایجاد کنند و به این ترتیب یک فرد معمولی یا مقام مسئول، خودش و خانواده‌اش امنیت نداشته باشند.

این مقام قضایی استان با طرح این سؤال که ما در مقابل این تحرکات دشمن چکار کردیم؟ یادآور شد: دشمنان ما خلاقانه از فضای مجازی در اغتشاشات علیه ما استفاده کردند. حالا اگر ما آن خلاقیت را نداریم، از همان روش دشمن که می‌توانیم علیه خودشان اقدام کنیم، اما همین اقدام را هم نکردیم. بنابراین در مقابل جنگ رسانه‌ای دشمن نه خلاقیت به خرج دادیم و نه در مقابل خلاقیت آنها ایستادگی کردیم.

شعبانی با ذکر اینکه اغتشاشگران دیگر جرئت نمی‌کنند که جلوی نیروهای انتظامی و امنیتی بایستند، گفت: چون می‌دانند بدون تعارف با آنها برخورد شده و برای اغتشاشگران پرونده قضایی تشکیل می‌شود و در این پرونده‌ها هم هیچ مماشاتی با آنها نمی‌کنیم. به همین خاطر ترسیدند و مثل اوایل اغتشاشات جرئت نمی‌کنند که بیایند در کف جامعه تخریب کنند، آتش بزنند و با مأموران درگیر شوند.

با اشاره به شگردها و شیوه‌های دشمنان برای دمیدن به آتش اغتشاشات در فضای مجازی گفت: شگرد جدید اغتشاشگران در سطح شهرها راه انداختن «راهپیمایی سکوت» است که در این راهپیمایی سکوت 50 یا 100 نفر در کف خیابان جمع می‌شوند و فقط راه می‌روند. باید شگردهای اینها را ببینم و از خود بپرسیم که در مقابل این شگردها چکار کردیم؟

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 910954