hilaj
14 مرداد 1401 - 21:42

بوسه خداحافظی شهر هزارسنگر بر خط‌شکن خانطومان

ساری - ایرنا - همزمان با هفتمین روز از ماه محرم رایحه لاله کربلای خانطومان، شهر مقاومت و هزار سنگر را عطرآگین کرد و پیکر این شهید مدافع حرم بر روی دستان و غرق در بوسه مردم شهرستان آمل تشییع شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مردم ولایت مدار و انقلابی شهرستان آمل عصر جمعه میزبان پیکر مطهر حاج رحیم کابلی شهید مدافع حرم اهل بیت (ع) بودند.

آملی ها از زن و مرد تا پیر و جوان با دود کردن اسپند و گل به استقبال شهید آمدند و  هیات‌های عزاداری نیز با برپایی ایستگاه صلواتی از شهروندان حاضر در این مراسم پذیرایی کردند.

مردم شهر هزار سنگر با چشمانی بارانی و قلب هایی عاشق و آکنده از اندوه در هوای گرم تابستان این شهید کربلای خانطومان را به همراه بوسه بدرقه کردند.

پیکر پاک و آسمانی شهید رحیم کابلی با حضور جمع بیشماری از مردم آمل در خیابان های این شهر از محل سپاه ناحیه آمل به سمت امامزاده ابراهیم (ع) با اجتماع چند ده هزار نفری مردم تشییع شد.

شهید مدافع حرم حاج رحیم کابلی  متولد سال ۱۳۴۲ در شهرستان بهشهر ،یکی از ۱۳ شهید مازندران بود که ۱۷ اردیبهشت ۹۴ در جبهه خان طومان سوریه آسمانی شد. حاج رحیم سابقه ۸۰ ماه رزمندگی در دفاع مقدس را داشت و با اینکه ۵۳ سال از عمرش می گذشت و بازنشسته شده بود ، باز عزم میدانی دیگر کرد و این بار در دفاع از حرم و حریم اهل بیت به شهادت رسید..

پیکر این شهید مدافع در روز تاسوعای حسینی در  زادگاهش بهشهر تشییع و خاکسپاری می شود.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 537695